Škótske pálenice nestíhajú uspokojovať rastúci dopyt po whisky na celom svete. Globálny "smäd po whisky" dosiahol zatiaľ najvyšiu hranicu v roku 2008 kedy export whisky tvoril 2,8 bilióna libier. Aj na základe týchto čísiel bola postavená nová paliareň pod hlavičkou Diageo, ktoré investovalo 100 miliónov libier do tohto ambiciózneho projektu.
Roseisle je prvá veľká pálenica otvorená v Škótsku za posledných 30 rokov. Stavebné práce na Roseisle boli dokončené podľa plánov na jeseň 2009 a v pálenici boli použité najmodernejšie technológie s ohľadom na životné prostredie v kombinácii s tradičnými technikami destilácie. V pálenici s moderným nadčasovým dizajnom sa nachádza 14 impozantných medených kotlíkových prístrojov v ktorých Roseisle plánuje vyprodukovať až 10 miliónov litrov alkoholu za rok. Distiléria bude produkovať dva typy single maltov pre základnú radu blendov od Diageo. Diageo vo svojej tlačovej správe vyhlásilo že v súčastnosti neplánuje uviesť na trh novú single malt značku. Okrem emisíi karbónu dioxidu v Roseisle ktoré sú iba 15 percent oproti štandartnej pálenici podobných rozmerov, sa podarilo aj recyklovať vodu ktorá preteká pri pálenici.
Hlavný dizajnér Mike Jappy povedal "Túto technológiu budú jedného dňa používať všetky pálenice v Škótsku". Obnovitelná energia bude využitá pomocu klasických ingrediencíi ktoré každá paliareň vyprodukuje. Kombinácia jačmeňa, kvasu a vody z destilačného procesu a výhonky jačmeňa z procesu klíčenia sa pomocou moderných technológií transformujú na biomasu ktorá bude v Roseisle slúžit ako zdroj paliva.